Ekipman Dünyası Dergisi Resmi Web Sayfası
 
 
Duyurular İletişim için info@ekipmandunyasi.com adresine eposta gönderebilir veya 0 532 442 43 14 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.
PAKSAN yükseliyor

Başarılı çalışmaları ve imza attığı ilklerle sektörünün öncü ve lider firmaları arasında yer alan Paksan Mühendislik, son olarak geliştirdiği projeyle bir kez daha farkını hissettirdi.
Bir yıl süren AR-GE çalışmaları sonucunda bir ilke imza atan Paksan Mühendislik, 3.5 tonluk taşıyıcı araç üzerine 18 metre çalışma yüksekliğine sahip platform üretti.

18 metrelik yeni çalışma platformu hakkında bilgi veren Paksan Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaleli, ekipmanın 3.5 tonluk kamyonet üzerine çıkılabilecek maksimum yükseklik olduğunu belirterek, Paksan’ın iddiasını bir kez daha ortaya koyduğunu kaydetti.
Kaleli, yeni çalışma platformunun dar alanda yüksek çalışma kabiliyeti sağlamasının yanı sıra yakıt tasarrufu ve araç maliyetlerinde de avantaj getirdiğini vurguladı.

“Pazarın yüzde 70’ine sahibiz”

“Paksan Mühendislik olarak hedefimiz her zaman AR-GE çalışmalarına önem verip tüm mühendislik deneyimlerimizi ve edinimlerimizi bilimsel alanlarda kullanarak, daima Türkiye’deki en büyük platform üreticisi olmak” diyen Kaleli, geliştirdikleri yeni projelerle mevcut pazarın yüzde 70’ine sahip olduklarının altını çizdi.

Paksan’ın yakaladığı başarıda AR-GE çalışmalarının sahip olduğu önemi hatırlatan Kaleli, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Mühendislikte hangi aşamaya geldiğimizi her dönem sorguluyoruz. Avrupa’da ve dünya genelinde çeşitli fuarlara katılarak oradaki teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Bu gelişmeleri kendi ürünlerimize ve kendi üretim yöntemlerimize nasıl uygulayabileceğimizi araştırıyoruz. Yakaladığımız başarıyı kesinlikle AR-GE’ye verdiğimiz öneme dayandırabiliriz. Yönetim kurulu olarak yeni projeleri sürekli destekliyor ve mühendislerimize önemli projelere imza atabilmeleri için olanaklar sunuyoruz. Geliştirilen projeleri hayata geçirmek içinse hep beraber çok büyük emek sarf ediyoruz.”

“2011 Paksan için karlı bir yıl olacak”

Son dört yıldır ihracata çok daha büyük önem verdiklerini anlatan Paksan Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaleli, ihracat hacimlerinin her geçen gün büyüdüğünü vurguladı.

Ortadoğu ve Afrika ülkelerinden yüksek siparişler aldıklarını belirten Kaleli, “2011’in başında Cezayir’den aldığımız 96 adetlik siparişle yıla iyi başladık. Ayrıca geçen yılın son iki ayı içerisinde Romanya ve Rusya’ya gerçekleştirdiğimiz satışlar da gösteriyor ki 2011 yılı Paksan için karlı bir yıl olacak” dedi.

1982 yılında kurulan Paksan Mühendislik, halen Gölcük-İzmit Karayolu üzerinde bulunan toplam 6 bin metrekarelik tesislerinde faaliyetlerini sürdürüyor.

Araç üstü platformlar, kaldırma amaçlı lift sistemleri, vinçler, trafikte kullanılan kaldır-götürler, makaslı platformlar ve her türlü hidrolik sistemli personel yükselticilerinden oluşan geniş bir ürün yelpazesine sahip olan firma, ayrıca mühendislik hizmetleri, hidrolik amaçlı projeler ve yük asansörleri de yapıyor.

18 metre yüksek çalışma platformunun sağladığı avantajlar
• Sepetten kumanda imkanı
• +/- 60° sepet dönüşü
• Polyester / alüminyum
• Aşırı yükü uyaran güvenlik sistemi
• Dış etmenlerden korumak için zincir ve taşıyıcı sistemin bomların içine yerleştirilmesi
• Minimum 1.650 kg istiap hakkı olan araçlara montaj imkânı
• 3.5 tonluk araç kullanımı ile yüzde 30’a varan yakıt tasarrufu
• Dar alanlarda yüksek çalışma kabiliyeti
• Taşıyıcı aracın 3.5 tonluk olması ile daha az vergi
• B sınıfı ehliyet ile kullanım imkânı
• Taşıyıcı araç alımındaki 20.000 TL’ye varan uygun fiyat avantajı
• Operatör ücretlerindeki azımsanmayacak fark
• İşletme maliyetlerinde aylık 1.000 TL tasarruf

 

 

 

 

 

Birlik Beton’a IMER-L&T Super Light transmikser
ANKOMAK sektörü buluşturmaya hazırlanıyor
CATERPILLAR tünel açma makineleri Türkiye’de
Krone gıda firmalarının tercihi oluyor
Michelin TIR’ı lastikte “3 Ömrü” anlatmak için yol
“5. Element”le Eroğlu Römork iddialı geliyor
10 soru 10 cevap: Reflektif şerit uygulaması
ABD’ye 100 bininci Connect
ANSAN Hidrolik’ten yeni bir çözüm
“Tıkır Tıkır” işleyen beyinler ödüllendirildi
10 soru 10 cevap: Reflektif şerit uygulaması
10 Temmuz 2011 tarihinde yürürlüğe giren 2007/35/AT Yönetmeliği bilindiği üzere ağır ve uz
“5. Element”le Eroğlu Römork iddialı geliyor
Kamyon/kamyonet sınıfı hafif ticari araçların çekiciye dönüştürülmesiyle üretilen “5. Elem

Haber Bilgileri
Dergi Sayısı : 12
Sayfa No : 30
Okunma : 462 Kişi

Tarih

: Mart
Haber Grubu
Anasayfa
Hakkımızda
Haberler
Yazarlar
Arşiv
Künye
İletişim
Anketler
Haber Grubu
Sağlık
Linkler
Ekipman Ara
Web Sayfamız Sizden Önce 75783 kişi Tarafından Ziyaret Edilmiştir.
Web Tasarım Birinci Cadde